facebook logo

„Egy, kettő, három, négy, te kis cipő hová mégy?
Kip-kop kopogok, óvodába indulok.”

Kedves Szülők !

2023. szeptember 1-jén, hétfőn reggel, újra kitárja kapuját az Óvoda. Szeretettel várjuk a régi és az új gyerekeinket!

Amire szükségetek lesz:  váltóruha, és a kedvenc „alvókátok” , váltócipő, papírzsebkendő.

Nagyon várunk benneteket!

Tisztelt Olvasó!

A 2023-2024-es nevelési évünket 42 fő beírt gyermeklétszámmal indítottuk.

Összlétszámunkból:

Gyermekvédelmi támogatásban részesül: 29fő

Hátrányos helyzetű: 11fő

Halmozottan Hátrányos helyzetű:14fő

Ingyen étkező.42fő /Nyilatkozat gyermekétkeztetés normatív kedvezményének igénybevételéhez óvodai nevelés alapján /

Bejáró gyermek: 14fő

Óvodai szolgáltatást első alkalommal igénybe vevő: 9fő

Néhány gondolat így év elején a beszoktatásról:

Ahhoz, hogy az újonnan érkező gyermekek jól vegyék az első akadályt, érdemes elsőként a figyelmet a szülőnek saját magára irányítani és megvizsgálni, hogy ő, mint szülő hogyan áll az óvodakezdés témájához.

• Hogyan gondol az óvodára?
  • Vannak-e saját emlékei?
  • Milyen érzések töltik el, amikor első nap viszi óvodába a gyereket?
  • Vagy amikor először hagyja ott az óvodában?
Minden gondolatuk és érzésük – kimondatlanul is – sugárzik róluk, a viselkedésükből, a mimikájukból, hanglejtésükből, stb. A gyerekek olyan antennákkal születnek, amelyek képesek kódolni a szülő érzéseit és gondolatait és ennek megfelelően reagálnak az új helyzetre. Ha a szülők maguk is szoronganak és félnek az óvodától, igazából nem szeretnének még elszakadni a gyermeküktől, ezeket a félelmeket a gyermekük is átveszi, és csupán beteljesíti a szülő tudatalatti vágyát. Amikor azt tapaszalja a gyermek, hogy anya és apa is arról beszél, hogy milyen csuda jó dolog volt óvodába járni és bárcsak ők is újra ovisok lehetnének, mert ott aztán lehetett ezt is, meg azt is csinálni, akkor talán ő is pozitív izgalommal várja majd az óvodát. Az óvodai beszoktatás nem egyszerű feladat, hiszen az óvónőknek is meg kell találniuk a kulcsot a különböző személyiségű gyerekekhez. Az óvodai beszoktatás tehát “összeszokás” mind a gyerek az óvónők és a szülők részéről is. Kérjük a szülőket, hogy elsősorban legyenek bizalommal- jó helyen, biztonságban van a gyermekük.

Sikeresen lezárult pályázat megvalósítása áll előttünk – az  örökös Boldog óvoda cím elnyerése. A Boldog óvoda pályázatot az elmúlt nevelési évben sikeresen teljesítettük – és ennek birtokában céloztuk meg az örökös címet. Ebben a nevelési évben is 10 boldog órát kell tartanunk havi rendszerességgel.

Havi programjaink:

Szeptember: Bábszínház az óvodában

Október: Hagyományőrző projekt - Szüret-mustkészítés

November: Márton napi vigasságok

December: Karácsonyi ajándékkészítés a szülőkkel.
2019. szeptember 1-től a Gyvt. 40/A. § (2) ag) pontja értelmében a család- és gyermekjóléti központ az általános szolgáltatási feladatain túl a gyermek családban nevelkedésének elősegítése, a gyermek veszélyeztetettségének megelőzése érdekében a gyermek igényeinek és szükségleteinek megfelelő önálló egyéni és csoportos speciális szolgáltatásokat, programokat nyújt, amelynek keretében óvodai és iskolai szociális segítő tevékenységet biztosít. A szociális segítő személyéről, aki az óvodát fogja látogatni még nem, tudunk.Az óvodai és iskolai szociális segítés fő célkitűzései:

A gyermekek, tanulók, szülők, óvodapedagógusok, pedagógusok részére adekvát szakmai segítség nyújtása.

Az elsődleges prevenciós programok működtetése.

Az észlelő és jelzőrendszer működésének segítése.

Egységes szemléleten alapuló szociális segítségnyújtás megszervezése.

A fent leírtakból kitűnik, hogy gazdag óvodai szakmai munka áll ellőttünk- ehhez kívánok

a szülőknek és a gyermekeknek élményekben gazdag, tartalmas közös együttlétet, munkatársaimnak jó egészséget és kitartó munkát az elkövetkező nevelési évre.

„Mi lehet jobb annál, mint szeretni, amit csinálunk, és tudni, hogy annak értéke is van?”

Méhteleki Óvoda és Konyha
    • Levelezési címünk

4975 Méhtelek, Petőfi út 4.

Email címünk

• Telefonszámunk