facebook logo

Beszámoló-Tehetséggondozás NTP-OTKP-18-0012

emet logo szines jpegeemlogoNTP logo1

 

 

Beszámoló

Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából

az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett

Nemzeti Tehetség Program

 • A hazai és határon túli óvodai tehetség – kibontakoztató programok támogatása”című NTP-OTKP-18-0012 pályázati azonosítón nyilvántartásba vett:

„Ripem-Ropom” testi kinesztetikus pályázatról

Óvodánk nevelőtestülete kiemelt feladatának tekinti a tehetségígéretek beazonosítását, képességfejlesztését, gondozását.

A munkatervi célkitűzések megvalósítása mellett folyamatosan kerestük a lehetőséget a pályázati források bevonására is a tehetséggondozás területén.

A pályázat elbírálását követően intézményünk 1000 000. Ft.- ot nyert. Melyet a program megvalósítására fordítottunk 2018. július 01 - 2019. június 30. közötti időszakban

Lehetőségünk nyílt az óvodai nevelés keretein kívül, zömében hátrányos helyzetű gyermekek tehetségfejlesztésére. A tehetségígéretek pozitívumait, erősségeit kiemelő, az óvodai nevelési évet átfogó, 30 órás műhelymunka megvalósítására. A foglalkozásokat heti 1alkalommal tartottuk az életkornak megfelelően, színes, változatos egymásra épülő táncos tehetséggondozó programokkal. A megfelelő foglalkozási tér, eszköz, személyi feltétel végig biztosított volt. Megtörtént a szülők tájékoztatása.

Célunk volt:. A tehetségműhely zökkenőmentes beindítása, kiemelkedő képességű, kiválóan kreatív gyermekek személyiségének optimális fejlesztése. Egyéni képességeikhez igazodó tehetségtartalmak kimunkálása, éves munkaterv, gazdag, motiváló tehetséggondozó programjain keresztül. Feladatunk volt : az : egyéni differenciálás, gazdagítás, gyorsítás hármas egysége. Mélységi, tartalmi, feldolgozási, tempóbeli gazdagítás. Folyamatos ösztönző, motiválás, kreativitásuk – kielégítése. Önmagukra találtatás, hogy megbirkózzanak a feladatok sokszínűségével. Tanult táncanyagok cselekményének, szövegének, dallamának megismerése. A tehetséges gyermek erős oldalának támogatása. A játék az elsődleges, intim körülmények tárgyi feltételek /logikai szellemi játékok, mozgásos, társasjátékok/ biztosítása. A gyermek tehetségével összefüggő gyenge területek kiegyenlítése. A gyermekek fejlesztése során fontosnak tartottuk - a különleges esetleg fejlesztésre szoruló területek mellett-, az átlagos képességek, az egész személyiség támogatását. Alkotó szabadság, improvizálás, merészség légkörének megteremtése. A műhelymunka rendszerességével és következetességével szokás és szabályrendszer kialakítása, egészséges életmódra nevelés. További célunk volt a szülők ,folyamatos tájékoztatása, tevékenységekbe való betekintés lehetőségének biztosítása. Folyamatos együttműködő szakmai munka. Érdeklődő szomszéd óvodák tájékoztatása. Munkánk eredményének bemutatása a  szülők,nyilvánosság  felé. Nevelőtestületünk intelligenciájának, fegyelmezett céltudatosságának, meleg-megengedő igényességének, humorérzékének, folyamatos fenntartása a műhelymunka során.

A tudatosan átgondolt kiválasztási szempontsort követve a programba 10 fő nagycsoportos óvodás került be.

A következetes munka során fejlődött: Szocializációs, kommunikációs készségük. Ritmikus zenével összehangolt mozgásuk tovább erősödött. A hiányos oldalak formálásával fejlődött:- koncentráló, kudarctűrő képességük, valamint bátorságuk. Megvalósult a komplex személyiségfejlesztés.

Jó lehetőséget adott a kis létszám az egyéni gyakorlásra, egyéni, differenciált fejlesztésre. Ennek következtében a gyerekek jó hangulatú légkörben felszabadultan, önfeledten tevékenykedtek és érdeklődve várták a következő foglalkozást.

Kreativitásuk fejlődését mutatta, hogy kitaláltak új sorokat, bátran változtattak a mozgásformán és büszkék voltak arra, hogy mi mindent tudtak végrehajtani.

A tehetségműhelybe járó gyermekek aktivitása, mozgékonysága nagyobb volt az átlagnál, így a pihenést, a relaxációt is tanulni kellett.

A saját csoportokban is végezték már ezeket a gyakorlatokat, de itt több időnk jutott az egyéni ráfigyelésre, nyugtatásra. A program végére mindenki képes volt az ellazulásra.

A pályázat lehetővé tette, Cél szerinti tevékenységet szolgálva: 7db lányka 3db fiú komplett népviseletes ruházat,/ fiúknak 3db ing, nadrág kalappal együtt./ és 10db lábbeli beszerzését-esztétikus megjelenés, ünnepi hangulat fokozása, esélyegyenlőség biztosítása, szociális hátrányok csökkentése céljából. Leltárba véve ez által az utánpótlás számára is biztosítva lesz.

1db Digitális fényképezőgép beszerzése történt meg-események megörökítése, emlékek, tárolása élmények, megosztása céljából.

A pályázatban leírt és megfogalmazott célok és feladatok megvalósultak

A gyerekek elégedettségét minden foglalkozás végén mosolygós, vagy szomorú arcok kiválasztásával mértük.

Eredményesen zártuk a projektet, mivel a szülők és a gyerekek óvodapedagógusai is fejlődést tapasztaltak

Megtisztelő volt számunkra, hogy az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett NTP-OTKP-18 felhívásra benyújtott NTP-OTKP-18-0012pályázatunkat befogadták, és annak megvalósítását támogatták.

A megvalósítás tapasztalatait összegezve, a tanulságokat levonva, a jövőben is célunk lesz hasonló programok tervezése és realizálása, mert meggyőződésünk, hogy az óvodában ilyen és ehhez hasonló formában valósítható meg a „tehetségígéretek” támogatása, képességeik fejlesztése, kibontakozása, vagy elültethető egy-egy művészeti ág iránti vonzódás csírája.

Fotók:

12

34

510

12d

1415

16ttfeb1dec1

1718

1920

2122

25000

27f1

28ag2

3160334250 607340129743191 3450003815623819264 n

3560481895 384636052147287 8410377548545916928 ndorina

3637

387

4316

44mu

1560520399 323978621631176 241162031418310656 nn3

5254

78boldogsgboldogsg 2

Méhteleki Óvoda és Konyha
  • Levelezési címünk

   4975 Méhtelek, Petőfi út 4.

   Email címünk

   Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • Telefonszámunk

   06 44 368 066
   06 70 602 1523